Втеча фашистів з Новгорода – Кукринікси

Втеча фашистів з Новгорода   Кукринікси

Ненависть до ворогів, любов до Батьківщини надихнули митців на створення картини, утверджує в століттях славу радянського патріотизму. Ці ж думки керували художниками, коли в 1944 році вони приступили до створення картини “Втеча фашистів з Новгорода” . У 1944 році Кукринікси приїхали в звільнений Радянською Армією Новгород.

Страшна картина варварського руйнування постала перед ними. В снігу валялися частини розпиляного гітлерівцями пам’ятника “Тисячоліття Росії”. Поранений, у вибоїнах від снарядів стояв собор Новгородській Софії – символ національної слави. Затвердити непорушність і вічність творінь російського зодчества, безсмертя великої культури – таку завдання поставили перед собою художники, приступаючи до створення картини. …Гарячково метушаться з факелами в руках удирающие з міста фашисти, намагаючись винищити, знищити національні святині.

У центрі картини височіє сповнений трагічної краси собор. Незважаючи на багряне заграва пожежі, на зняту золоту обшивку куполів, собор стоїть на рідній землі, як твердиня, як уособлення героїчної слави Росії. Кругом палає вогонь, від гару чорна дорога, по якій біжать з факелами палії, але стіни собору білосніжні, малюнок його силуету чистий і ясний. Осяяний теплим сонячним світлом, великий пам’ятник стародавнього зодчества стоїть як богатир, повний величі і сили, утверджуючи торжество розуму і невідворотність відплати над фашистськими мракобісами.

Складною виразною композицією, вмілим розподілом світла і тіні художники надали картині велике емоційне звучання. За завершеності задуму, втілення яскравості “Втеча фашистів з Новгорода”-одне з найбільш значних полотен військового часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Втеча фашистів з Новгорода – Кукринікси.