Втеча в Єгипет – Доменіко Фетти

Втеча в Єгипет   Доменіко Фетти

Творчість прожив недовге життя провідного майстра бароко в Північній Італії Доменіко Фетти зробило істотний вплив на розвиток жанрових тенденцій в італійському мистецтві XVII ст. Він народився і навчався в Римі, де і почав свою художню кар’єру. У віці 24 років Фетти переїхав в Мантую і вступив на службу до герцога Фердінандо II Гонзага.

На його формування як художника вплинуло творчість Караваджо і його послідовників, а також Ельс-хеймера і знайомство з зберігалися в Мантуї ранніми творами Рубенса і венеціанських майстрів. Залишивши службу у герцога, Фетти переїхав до Венеції, де провів останні роки.

Він писав невеликі за розмірами картини на біблійні теми, які відрізнялися простотою і ясністю композиційних рішень. Сцени Старого і Нового завітів розгорталися на красивому ідилічному чи героїчний пейзажному тлі, трактувалися з життєвою достовірністю.

Персонажі Фетти відрізнялися буденністю вигляду, але при цьому за рахунок вільної живописної манери, вибору колористичних рішенні, гри світла вони набували піднесений характер. Художник одним з перших створив поетичний життєвий камерний спосіб біблійних героїв. Інші відомі твори: “Меланхолія”. Лувр, Париж; “Зцілення Товита”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Притча про загубленої драхми”. Палаццо Пітті, Флоренція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Втеча в Єгипет – Доменіко Фетти.