Втеча в Єгипет – Тіціан Вечелліо

Втеча в Єгипет   Тіціан Вечелліо

Картина надійшла в Ермітаж між 1763 і 1774 роками. У другій половині XIX століття перебувала в Гатчинському палаці. Повернута в Ермітаж в 1924 році. Авторство Тиціана не є загальновизнаним.

Деякі фахівці пов’язували картину з іменами Джованні Кариани, Паріса Бордоне, з майстрами кола Джованні Белліні. Більшість сучасних дослідників приписують її Тіцианом, спираючись на свідчення Вазарі, бачив подібну картину в будинку Андреа Лоредана у Венеції.

У 1648 році вона, за свідченням Карло Рідольфі, перебувала у венеціанському палаці сім’ї Калерджи-Гримани. Хоча опис “Втечі в Єгипет” Вазарі розходиться в деяких деталях з ермітажної картиною, їх, мабуть, можна ототожнити, так як введення в яку-небудь сцену великої кількості тварин – нечастий у венеціанської живопису початку XVI століття мотив.

Мабуть, він має північне походження і може бути пов’язаний з перебуванням у Венеції в 1505-1506 роках Альбрехта Дюрера.

Вазарі твердить, що картина була написана відразу після закінчення спільної роботи Тиціана і Джорджоне над фресками Фондако деї Тедеоки, тобто є однією із самих ранніх його робіт. У той же час Тіціан створює в ній новий для Венеції тип євангельської композиції, потрактований як монументальна епічна за характером сільська сцена

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Втеча в Єгипет – Тіціан Вечелліо.