Вулиця і сходи в Овере – Вінсент Ван Гог

Вулиця і сходи в Овере   Вінсент Ван Гог

Пейзаж багато в чому перегукується з такими роботами Ван Гога, як “Вулиця в Овере” , “Краєвид поблизу Овера в дощовий день” . Всі ці твори об’єднані схожої сюжетикою.

Художник переважно намагався писати ту дійсність, що оточувала його щодня, щогодини, часом стомлюючи своєю одноманітністю і замкнутістю. Ван Гог несвідомо і дуже пристрасно і рвучко шукав вихід з цього холодного закритого світу.

Незважаючи на тематичну схожість деяких робіт, кожна картина Ван Гога унікальна у своєму втіленні і несе у своїй основі оригінальну ідею.

“Вулиця і сходи в Овере” – знайоме і в той же час незвичний, новий пейзаж. Тематика картини відкрита й зрозуміла, а художня техніка – незвичайна і складна, щоб хто-небудь її зміг повторити або зрозуміти повною мірою і до кінця.

Пейзаж являє собою непросте переплетення просторових форм, ліній і відтінків. Зображення викликає відчуття искареженности. Ламкі, різкі, переривисті штрихи, нав’язливий чорний контур, плутані колірні відтінки створюють хитромудре полотно, нагадує простір мрій, сплутаних образів і неясних спогадів.

Складається таке враження, що ще трохи-і образи, представлені на картині, зіллються в один невиразний міраж або сон. І тільки завдяки жорстким контурним лініям чорного кольору вдається стримувати всі ці тендітні і настільки рухливі образи воєдино, не дозволяючи їм зникнути або деформуватися.

Слід зазначити, що це вже не просто пейзаж, передає тиху безмовну життя французької комуни, але жива дійсність. Ще більшу динаміку, часом вже зайву, надає картині зображення фігур людей.

Художнику вдалося те, що рідко вдається мистецтву живопису взагалі. Ван Гог зумів не просто відобразити дійсність, він уловив саму життя, рух повітря, подих вітру, зміна часу і простору. Його картини настільки реальні, незважаючи на всю їх “пограничность” і нереальність, що складається таке враження, що перед нами оживає кінокадр, настільки трепещущими і живими здаються його полотна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)