Вулиця мануфактурних магазинів у кварталі Одэммате – Утагава Хиросигэ

Вулиця мануфактурних магазинів у кварталі Одэммате   Утагава Хиросигэ

Гравюра зображує вулицю одного з старовинних кварталів Одэммате, що означає “Велика Поштова Станція”. Тут проходив тракт Осюкайдо. Це була одна з перших станцій, де тримали поштових коней – “тэмма”. Квартал був знаменитий магазинами великих оптових фірм, розташованих суцільними рядами під одним дахом, які відрізнялися лише вивісками – норэн. Подібні магазини називалися “нагаякэйсики” у первісному значенні – “будиночки у провулках”. Крізь відкриті ворота кварталу глядач бачить двох гейш в однакових кімоно.

Деяка недбалість в одязі та зачісках дає можливість припустити про весело проведений час. Хиросигэ зображує вечірній час, коли більшість магазинів закриті і лише один, який торгує бавовняними тканинами, привертає увагу глядача. Крізь відчинені двері видно стопки складених тканин, припізніла покупець і продавець. Щоб запобігти поширенню пожеж, на ніч великі ворота кварталу замикалися. А на даху були передбачені огорожі, де перебували відра з водою на випадок пожежі.

В даному листі немає значних колірних модифікацій, крім кольору квадратного картуша. У пізньому варіанті він стає яскраво-червоним. Колір завіс – норэн – більш темний, і на цьому тлі яскравіше виділяються ієрогліфи реклами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Вулиця мануфактурних магазинів у кварталі Одэммате – Утагава Хиросигэ.