Вулиця Пива – Вільям Хогарт

Вулиця Пива   Вільям Хогарт

У часи Хогарта гравюра вважалася жанром недостойним справжнього художника, не мистецтвом, а ремеслом. Та й Хогарт протягом більшої частини життя відносив гравюру до справи швидше вигідним, ніж творчому, і навіть гравюри з деяких своїх картин робив не сам, а доручав їх граверам, як у випадку з серією “Модний шлюб”.

Певні проблеми створював недолік освіти, адже Хогарт серйозно навчався лише гравірування на срібному посуді, а пізніше у нього так і не вистачило терпіння, щоб пройти повний курс живопису. У процесі роботи він освоїв деякі нові технічні прийоми, і його кращі гравюри були виконані у змішаній техніці травлення та різьби по міді. Заради комерційної вигоди Хогарт вважав за краще продавати свої гравюри не окремо, а серіями.

Втім, художник створював як великі, так і маленькі серії або навіть окремі гравюри. Парні гравюри “Провулок Джина” і “Вулиця Пива” протиставлені один одному. Перша говорить про шкоду дешевого джина, який веде до убогості, хвороб і ранньої смерті, а друга показує, як корисний англійський ель.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)