Вулиця – Поль Сезанн

Вулиця   Поль Сезанн

Пейзажі Поля Сезанна завжди пофарбовані індивідуальністю митця, цікаві в плані композиції, фактур і колірних рішень. Пейзажі Сезанна завжди нескучни, завжди несхожі один на одного. Полотна художника рясніють фарбами, різноманітністю відтінків.

Краєвид “Вулиця” вимальовує перед нами зображення французького Провансу, наповненого мірної, неспішно тече життя. Сюжетика полотна відображає звичайне щоденне протягом життя. Навряд чи для картини будуть характерні якісь надумані і складні композиційні структури, нашарування філософських смислів і сюжетів. Навпаки, образотворчий ряд картини простий і зрозумілий. Пейзаж запам’ятовується і не чіпляє своєю сюжетною основою, а незвичною манерою втілення, постимпрессионистически яскравою.

Вулиця освітлена м’яким західним світлом з золотистими вкрапленнями теплоти. Великі, барвисті мазки надають зображенню декоративності і фрагментарності, як ніби структура полотна складається з окремих шматочків різних кольорів, фактури і розміру. Одні образи і силуетні обриси плавно перетікають і взаємодіють з іншими, нагадуючи шорстку зазубрену поверхню, об’ємну і живу, реально ощущаемую.

Для полотна характерне використання контрастного затемнення, що робить пейзажне зображення більш виразним, яскравим, графічним. З’єднання легкого пленэрного зображення і складних елементів графичности створює гарний краєвид тихій французької вулиці, затишній, спокійній, безтурботно прекрасною.

Поль Сезанн неодноразово створював багатопланові пейзажі. Картина “Вулиця” не стала винятком. Для неї також характерний принцип багатоплановості та ускладненого композиційного простору. Передній план пейзажного полотна утворюють зображення дерев з великої, пишної листям, з різним відтіночним співвідношенням зеленого кольору. Уривками відзначаються золотисте листя, що свідчать про швидке наближення осені, настання сезону дощів і прохолоди. Трохи далі позначена стіна в різких контрастних плямах, утворюючи другий план зображення.

Самий дальній план утворюють скупчення будинків, яскраво освітлених у променях сонця. Їх небагато, але саме зображення будівель вносить момент правдивості, реалістичності пейзажу, вириває його з ряду неживих образів і шаблонних обрисів, спонукаючи до існування в ритмі тихій прованської життя, де простір і час організовані особливим чином. При цьому простір заповнений щільним нерухомим повітрям безтурботності, а час ніби застигло в глибині нерухомої блакиті неба.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)