Введення Марії у храм – Тіціан Вечелліо

Введення Марії у храм   Тіціан Вечелліо

Картина художника Тіциано Вечелліо “Введення у храм” . Розмір картини 345 x 775 см, полотно, олія. Композиція “Введення у храм” стоїть ніби на межі двох періодів у творчості Тиціана і підкреслює їх внутрішню зв’язок.

Порівняно з “Мадонною Пезаро” це наступний крок в майстерності зображення групової сцени. Яскраві і сильні характери виступають у всій своїй визначеності і утворюють цілісну групу, об’єднану спільним інтересом до того, що відбувається події. Ясна з першого погляду, цілісна композиція чудово поєднується з докладним розповіддю про подію.

Тіціан послідовно переключає увагу глядачів від родичів і друзів родини Марії до натовпу цікавих, даних на тлі величного пейзажу, і потім до маленької піднімається по сходах фігуру дівчинки Марії, на мить зупинилася на сходах храму.

При цьому майданчик сходів, на якій вона стоїть, як би створює паузу в йдуть вгору щаблях, відповідну паузу в русі самої Марії. І нарешті, композиція завершується величавими постатями первосвященика і його супутників. Вся картина пронизана духом святковості і почуттям значущості того, що відбувається події.

Повний життєвої народної соковитості образ баби з кошиком яєць, своєї жанровостью характерний для ряду робіт художника 30-х років, так само як і образ служниці, роющейся в скрині, в картині “Венера Урбінська” . Тим самим Тіціан вводить ноту безпосередньої життєвої природності, пом’якшуючи величаву піднесеність своїх композицій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Введення Марії у храм – Тіціан Вечелліо.