Введення у храм

Введення у храм

Відбувається з Успенської церкви в селі Криве Архангельської області. Ікона, ймовірно, була храмовим чином невеликий древній церкві в ім’я Введення Богородиці у храм.

В Успенський храм Кривецкого цвинтаря, зведений в 1775 р., вона, ймовірно, потрапила після скасування старої церкви разом з іншими іконами. Літературну основу сюжету ікони становить розповідь Протоєвангелія від Якова про висвячення немовляти Марії на служіння Господу.

Згідно з текстом, у трирічному віці Марія була приведена батьками в старозавітний храм, де вона прожила до 12 років, отримуючи їжу з рук ангела. Величний старозавітний храм, на порозі якого зустрічає Марію первосвященик Захарія, трактовано на іконі як затишний інтер’єр невеликої трехнефной церкви. Тричастинну поділ храму підкреслюють три його голови і три підвісні лампади, укріплені під склепіннями на ланцюгах.

Немовля Марія представлена в композиції двічі. У сцені “введення” її тендітна фігурка зображена на тлі дверного отвору, в сцені “годування Ангелом” – на верхньому щаблі високої драбини.

Унікальною особливістю ікони є включення в її композицію фігури праведного Йосифа Обручника, за жеребом прийняв з рук Захарії виховану в храмі дванадцятирічну отроковицю Марію для дотримання чистоти і непорочності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)