Введення в новий єврейський театр – Марк Шагал

Введення в новий єврейський театр   Марк Шагал

Це було центральне панно для організованого Державного єврейського камерного театру, переробленого з панського маєтку. Воно имело3 мв висоту и8 мв довжину і було розміщено вздовж поздовжньої стіни залу.

Це грандіозна єврейська commedia del arte. Крокував поміщає себе як Мойсея, поруч зі скрижалями Закону. Користуючись своєрідним “кодом” він створює багатошарове розповідь, яка постає цілковитою у вигляді пародійного і гротескного карнавалу, де “супрематистский” геометризм поєднується з єврейської іконографією. Серед представлених образів – скрипаль з отскочившей головою і в клоунському ковпаку; 2 клоуна ходять на руках, причому один з них – побожний єврей з тефилимом, що символізує спрямованість звичного єврейського укладу. Разом з тим у панно відбилися справжні риси справді “шагаловского” стилю, наприклад, зліва падає з висоти зелена корова, характерна для багатьох його картин. На ідиш роги корови позначали, крім іншого, гру на музичному інструменті.

Крім центрального панно, Крокував написав ще 4 вертикальних полотна, присвячені синтезу мистецтв, які були розташовані в простінках між вікнами.

Панно були зняті в 1923 році. У 1937 заховані за сценою. У 1950 передані в ГТГ. У 1973 році були розгорнуті перед Шагалом, що приїхали в Москву, щоб він підписав їх. Вперше виставлено для публіки в Швейцарії після реставрації в 1991 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Введення в новий єврейський театр – Марк Шагал.