Взимку в лісі – Ісаак Левітан

Взимку в лісі   Ісаак Левітан

Багато любителів мистецтва знають приголомшливі картини Ісаака Левітана. Найбільше вражають його пейзажі. Вони настільки правдиві і реалістичні, що коли на них дивишся, то переносишся саме в те місце. Будь це береза посеред снігу, або галявина в лісі. Всі його картини дуже барвисті і яскраві, але є в його примірнику і парочка, як на мене, похмурих творів. Однією з таких є полотно під назвою “Взимку в лісі”.

Автор у ранньому віці знав ціну втрати близької людини, і все це виражалося в його творах. Картина “Взимку в лісі” показує нам похмурий вигляд зимового лісу. Дерева темні, самотні, сумні, дивлячись на них, виникають якісь містичні думки. На землі лежить товстий шар снігу, але він якогось невиразного і зовсім не сяючого кольору. Серед голих гілок дерев добре проглядається небо. Воно здається чистим і навіть світло-блакитним, але від нього виходить холод і самотність.

Велику роль у цій картині має маленька фігура вовка. Він стоїть по центру твори і дивиться вглиб лісу. Його світло сіра шерсть дуже добре виділяється на тлі білого снігу. Можливо, це асоціація автора зі своєю душею. Так він показує наскільки йому самотньо, сумно і сумно.

Ісаак Левітан дуже добре товаришував з Олексієм Степановим. Він також був пейзажистом, але в його картинах були присутні живі істоти. Найбільше йому вдавалися вовки. Він міг не тільки намалювати звіра, але і передати його характер.

Первісна картина Левітана була без звіра. Коли він показував її своєму другові, то у нього було відчуття незавершеності. Йому здавалося, що на картині чогось не вистачало. І в цей момент Степанов наніс на картину фігуру вовка. З тих пір картина має назву “Взимку в лісі. Вовк”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)