Взяття герцогства Юліх – Пітер Рубенс

Взяття герцогства Юліх   Пітер Рубенс

Картина фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса “Взяття герцогства Юліх”. Розмір картини 394 x 297 см, полотно, олія. На початку 1620 років Рубенсом виконана відома картина “Прорив ребра Спасителя” і, нарешті, в 1622-1625 роках, на замовлення французької королеви Марії Медичі, 24 картини аллегорическо-історичного змісту, що прославляють королеву Марії Медічі і короля Генріха IV; ескізи цих картин зберігаються в мюнхенській пінакотеці і в державному Ермітажі.

Цикл картин про життя Марії Медичі та успіхи її королівського правління це свого роду мальовнича ода Рубенса в честь правительки Франції. Юлихское герцогство. В XI столітті Юліх і прилеглі землі управлялися графами, колишніми спочатку у васальних відносинах до герцогам Нижнелотарингским, а потім отримали права імперських графів.

В 1511 році герцог Вільгельм IV залишив всі свої володіння своєї єдиної дочки Марії, яка вийшла заміж за Йоганна, герцога Клевского. Таким чином відбулося з’єднання міст Юліх, Берг і Клеве. Зі смертю в 1609 році герцога Йоганна-Вільгельма, останнього нащадка Клевского будинку, спалахнула війна за Юліх – Клевское спадщину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)