Взяття російськими матросами турецької кочерми – Іван Айвазовський

Взяття російськими матросами турецької кочерми   Іван Айвазовський

Протягом 1768-1774 рр. між російським і турецьким флотами тривала війна. Іван Айвазовський не брав участь в цих битвах, але відбулися історичні події надихнули художника на створення декількох полотен, присвячених цим битв. У 1880 році, вже після закінчення війни, Айвазовський пише картину “Взяття російськими матросами турецької кочерми і звільнення полонених кавказьких жінок”. У бурхливому морі російські судна з декількох сторін намагаються захопити турецьку кочерму. Судна кренятся від сильних хвиль.

У кочерми вже зламана одна щогла. Російські матроси, незважаючи на шторм, готові виконати свою місію і звільнити бранців. Веслярі з останніх сил борються з морською стихією. Вечірнє сонце осяває все навколо насиченим жовтим світінням. Лише проблиски насиченого блакитного неба видно у верхній частині картини. Жовтий колір сонця відбивається і на судах. Білі вітрила турецької кочерми написані жовто-оранжевими відтінками. Прозорі хвилі написані відтінками жовтого, зеленого, синього і смарагдового квітів. Їх бурхливий рух ускладнює і так важку ситуацію.

Дивлячись на картину, добре представляється неспокійний рух суден по поверхні моря. У правій частині картини видно гори, значить, дія відбувається недалеко від суші. Весь колорит картини передає напруженість всього дії. Турецька кочерма вже майже захоплена, російські матроси впоралися із завданням. Не дарма художник зображує захід у цьому пейзажі, він ніби говорить про те, що все підходить до кінця, і день і бій. Історичний зміст картини Айвазовський вміло поєднав з чудовим по красі пейзажем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Взяття російськими матросами турецької кочерми – Іван Айвазовський.