Хід волхвів – Беноццо Гоццолі

Хід волхвів   Беноццо Гоццолі

Беноццо Гоццолі – один з видатних художників Флорентійської школи XV ст. Він належить до числа майстрів другого покоління Раннього Відродження. Його вчителем був Фра Анджеліко. В якості помічника вчителя Гоццолі працював при створенні розписів у монастирі Сан-Марко ; капели св. Миколая та ін.

Самостійне творче життя художника почалася в 1450-г. Він працював у Монтефалько, Флоренції, Пізі. Розпис “Хід волхвів” у придворній капелі стала найкращим твором Гоццолі. Вона займає три стіни і являє собою єдину композицію, яка тематично пов’язана з розписом вівтарної стіни “Різдво” . Розпис Гоццолі органічно оперізує стіни капели, як би покриваючи їх дивним “килимом”. У розписах природним чином поєднуються багатство фарб і витончена декоративність, вишуканість пейзажу, різноманіття мешканців лісів і гір.

Серед численної свити – сучасники Гоццолі, і на чолі – сім’я Медічі. Твір відрізняють дивовижна гармонія у виборі зображувальних засобів і дивовижна внутрішня напруженість, емоційність. Інші відомі твори: цикли розписів “Історія св. Августина” і на теми Старого Завіту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)