Хірон повертає Ахілла його матері Фетіди – Помпео Батоні

Хірон повертає Ахілла його матері Фетіди   Помпео Батоні

Картина італійського живописця Помпео Батоні “Хірон повертає Ахілла його матері Фетіди”. Розмір картини 227 x 298 см, полотно, олія. В епоху Просвітництва, в 18 столітті сцени з історії подвигів Ахілла, героя Троянської війни, були популярні і широко поширювалися в Європі, проте сюжет картини Помпео Батоні вкрай рідкісний: крім ермітажного полотна не відомо про існування якоїсь подібної мистецької роботи. Імператриця Катерина II, яка замовила живописцю Помпео Батоні картину, сама вибрала цю тему.

В якості джерела послужило твір Джованні Боккаччо “Генеалогія богів”. Мати Ахілла, морська богиня Фетіда, віддала його на виховання мудрому кентаврові Хирону. Дізнавшись, що син повинен загинути у війні з троянцями, вона вирішила обдурити долю. Таємно Фетіда забрала у Хірона сплячого Ахілла і на раковині переправила на острів Скірос до царя Ликомеду.

В основі суворої композиції художника Батони дві арки: ніша в печері, відомого своєю вченістю, кентавра Хірона зі стоїть у ній гермою і отвір в скелі, за яким розстелилося море. Служниці Фетіди, наяди і німфи дбайливо переносять сплячого Ахілла на раковину. Поруч Фетіда прощається із Хіроном. Ідеальні пропорції фігур міфологічних персонажів нагадують античні статуї. Чисті, звучні кольори одягу – синій, червоний, білий, рожевий – ефектно виділяються на спокійному коричнево-сірому фоні скелі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Хірон повертає Ахілла його матері Фетіди – Помпео Батоні.