Хліб – Тетяна Яблонська

Хліб   Тетяна Яблонська

Картина “Хліб” написана відомої радянської художницею Тетяною Яблонською у 1949 році є однією з найпопулярніших її картин. Художниця на картині зобразила період радянської сільського життя через кілька років після закінчення Великої Вітчизняної війни. Незважаючи на труднощі періоду відновлення, настрій картини радісне позитивне.

Навколишній пейзаж – ліс далеко і невеликий шматочок неба займає зовсім невелику частину полотна: вони не відволікають від основної дії, зображеного на картині роботу колгоспників у збиранні врожаю. Головним героєм картини є, звичайно ж, зерно, хліб – ним всипане все навколо.

На першому плані художниця зобразила двох жінок, які збирають золоту розсип зерен хліба в мішки. На їхніх обличчях радісний вираз обличчя, вони щасливі і радіють теплому дню, хорошою корисній роботі, прекрасного багатому врожаю. Одна з жінок в зеленій спідниці, сорочки і хустці, зав’язує готовий наповнений мішок, а інша закочує рукави, мабуть, заважають працювати.

Трохи позаду зображені ще жінки, які також наповнюють мішки зерном і чоловіки, укладають в мішки машини. Всі зайняті одним спільною справою, заражені одним загальним позитивним настроєм, так що це відчуває будь-який глядач. Видно, що така праця для загальної користі не тягарем, а навпаки, заряджає додатковою енергією і відмінним настроєм.

Тетяна Яблонська дуже правдиво зобразила на полотні радісне життя, яка об’єднує всіх. Радість ця йде зсередини: від єднання заради спільної справи, від задоволення потрібне працею, краси, молодості і здоров’я. Картина “Хліб” це пісня, вихваляють народний працю, сприятлива на подвиги заради щастя всього народу. Після написання цієї картини Яблонська придбала справжню славу і отримала Сталінську премію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)