Хлібне поле – Джон Констебл

Хлібне поле   Джон Констебл

На цій знаменитій картині зображена сільська дорога, ведуча від Іст-Бергхолта до Дедхему. В дитинстві майбутній художник проходив цієї дорогий кожен день – у школу і зі школи. Констебл працював над “Хлібним полем” дуже захоплено і з неймовірною для себе швидкістю. Своєму другові Д. Фішеру він писав: “Ця картина цілком захопила мене. Я не можу ні думати, ні говорити про що-небудь іншому, крім неї.

Мені пригадується при цьому один з моїх друзів, приймали участь в битві при Ватерлоо. Він розповідав, що під час бою нього не було часу повернути голову вліво, ні вправо, і він дивився тільки вперед, думаючи лише про те, що відбувається з ним самим в цю хвилину”.

Констебл прагнув написати як можна більш правдиву картину. Він навіть одолжился у знайомого ботаніка альбомом, в якому були перелічені рослини, що цвітуть у липні. Між тим, художник все-таки додав в “Хлібне поле” кілька традиційно-пасторальних деталей, сподіваючись, що з ними картина стане “більш продажної”. “Я дуже сподіваюся на те, що мені вдасться продати цю картину, – писав він Д. Фішеру, – і отделиваю її з усією можливою ретельністю”. Але, незважаючи на всі старання, ця робота за життя Констебла так і залишилася непроданою. Тільки після смерті майстра її придбали вскладчину друзі, щоб передати в дар недавно відкрилася Національної галереї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Хлібне поле – Джон Констебл.