Хлопчик – провідний кінь – Пабло Пікассо

Хлопчик   провідний кінь   Пабло Пікассо

“Рожевий період” займає не настільки великий час у творчості Пікассо – всього два роки, але за такий короткий термін живописець встиг створити ряд полотен, що відрізнялися власним стилем і поклали початок його славі. Одна з таких знакових робіт – “Хлопчик, провідний кінь”.

Витонченість, витонченість, життєрадісність в купе зі світлими тонами рожевого, бежевого, сірого і пружною плавною лінією відрізняє як рожевий період Пікассо в цілому, так і дану картину зокрема. Пікассо багато працював у той час у жанрі портрета, багаторазово відтворюючи свою першу кохану, Фернанду.

Другий же пристрастю стали жанрові сцени, де головними героями виступали циркачі, комедіанти, мандрівники і т. д. На картині ми бачимо оголеного юнака, який веде за собою граціозну кінь – фігури людини і тварини виписані з особливою ретельністю і правдивістю, а також навмисне підкреслені чіткої, майже безперервній, лінією. Все в цій роботі дихає свободою і безмежним простором – і голий хлопчик, вільний від одягу, як від умовностей, і граціозна кінь, без звичної збруї, і земля без якого б то не було зеленого покривала, кущів і дерев.

Вільна людина з вільним тваринам крокує по вільній землі. Пікассо і сам жадав цієї свободи, прагнучи відгородитися від тісних кайданів академічного мистецтва.

Сім років тому з цією картиною був пов’язаний примітний скандал – нащадок колишнього власника, Юліус Шепс, захотів повернути собі “Хлопчика з конем”, забравши його з Музею Сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Внучатий племінник вже покійного банкіра стверджував, що картина була передана музею незаконно. Банкір захотів продати картину, нібито вже не будучи її власником, так як забув, що вже подарував полотно своїй другій дружині Ельзі. Тим не менш, шляхом розглядів в старому сімейному справі, музей відстояв чудову картину Пікассо, залишивши її на колишньому місці в своєму прекрасному зборах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)