Хлопчик в ролі П’єро – Жан-Оноре Фрагонар

Хлопчик в ролі Пєро   Жан Оноре Фрагонар

Сучасники марно намагалися усвідомити, яке місце серед існуючих стилів і напрямків займає творчість Фрагонара. Навіть і в наш час нелегко визначити стиль Фрагонара і окреслити межі його творчих можливостей. Він надзвичайно різноманітний і багатоликий. Однією з областей творчості Фрагонара були портрети. У них він прагнув зберегти творчу індивідуальність, душевну схвильованість, пристрасність переживань, які неминуче повинні перейти в дію, вивести героїв за межі буденності.

Такий портрет “Хлопчик в ролі П’єро”. Здається, що живописець зловив душу цього хлопця, сяючу в його очах, які довірливо і уважно дивляться на світ. Ніжно-рожевий, білий і синій – ця кольорова гамма підкреслює не тільки дитячу невинність, але також і ласкаве розташування дорослих до чарівним дітям. У самому Фрагонаре зберігалася частинка дитини: він дивився на світ свіжим поглядом і завжди був готовий грати, а це – ознака уяви, здатність жваво і з великою цікавістю сприймати життя.

Цей дитячий портрет – одна з багатьох робіт Фрагонара, яка не датується. У кращому випадку можна сказати, що художник тоді був на вершині своєї майстерності. Кисть працювала точно за бажанням майстра, немає жодного зайвого або неправильного мазка. Портрет притягує своєю красою, але вся увага звернена не на техніку живопису, а на неповторну індивідуальність хлопчика – маленького героя картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)