Хлопчик з трубкою – Пабло Пікассо

Хлопчик з трубкою   Пабло Пікассо

Картина була написана після великої низки картин, присвячених арлекинам і циркачам.

На портреті ми бачимо молодого підлітка з трубкою в лівій руці і вінком з об’ємних троянд. Цього молодого чоловіка звали Луї. Пікассо, якому було 24 роки, познайомився з ним у період, коли його матеріальне становище залишало бажати кращого – скромний хлопчина любив заходити в майстерню на Монмартр до майбутнього великому художнику і спостерігати за процесом створення його творів.

Це був непростий і дивний період у житті Пікассо: з одного боку, він завсідник модних кафе, де дискуссируют представники богеми і реформатори мистецтва, з іншого боку, його життя протікає в нудному гуртожитку серед бродячих артистів, “легенів” дівчат та інших представників низів.

Нам невідомо, хто цей юнак – підмайстер, артист або просто вуличний хлопчисько, історія не зберегла жодних свідчень. Герой портрета виглядає дуже меланхолійним і ліричним, з невеликою домішкою печалі і спокою. Яскраві фарби фону, темне волосся і яскраво окреслені риси обличчя тільки підкреслюють блідість юнаки.

Дуже довго портрет юного друга Пікассо був незавершеним. Майстер не міг зрозуміти, чого не вистачає для гармонійного завершення, і в один прекрасний день, керуються якимось поривом-натхненням, художник доповнює фон яскравими квітами і “ставить” на голову хлопчика вінок-корону з троянд. Задоволений своїми “знахідками”, Пікассо швидко дописує портрет.

Колірний колорит картини зосереджений на рожевих, сірих, жовтих і синіх тонах. Картина написана в реалістичній манері, в якій, однак, читається особливий неповторний стиль майстра. Шедевр є одним з найбільш значущих “рожевого періоду” творчості Пабло Пікассо.

Цікавою є історія полотна – картина не потрапила до лав музейних експонатів, а весь час перебувала у приватному зібранні. Дуже тривалий час знаменитий твір було головною перлиною колекції відомого американського колекціонера і магната Дж. Уїтні.

У 2004 році навколо картини розгорілися неабиякі пристрасті. На знаменитому аукціоні “Sotheby’s” стартова ціна за шедевр була рекордно великою – 70 млн. доларів. Однак головна сенсація була попереду – картина пішла з торгів за 104, 168 млн. доларів. Це рекорд тримався більше 6 років.

Як і раніше, картина знаходиться в приватній колекції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Хлопчик з трубкою – Пабло Пікассо.