Хлопчик з вишнями – Едуард Мане

Хлопчик з вишнями   Едуард Мане

Полотно написане в 1858 році. Едуард Мане – це великий французький художник. Також він займався гравіюванням, був одним із засновників імпресіонізму. На початку становлення своєї творчої кар’єри Мане почав працювати разом з досить відомим на той час Кутюр. У його майстерні він проводив багато часу, але його не влаштовувала живопис того часу. У приміщенні, де працював художник, був підмайстер Олександр. Хлопчик 15 років, прибирав майстерню і робив дрібні справи.

У Мане зав’язалася дружба з хлопчиною. Він став зображувати його на своїх полотнах. Жвавість і енергія хлопчаки надихали його. Мане писав з натури, також створював ескізи для подальшої роботи. На картині “Хлопчик з вишнями” зображений саме той хлопчисько – підмайстер. Його грайливий погляд дивиться на глядача. Особа висвечено сонячним світлом. Мане був великим майстром написання портретів. Але з вигляду спокійна і гарна робота має трагічну історію.

Одного разу, прийшовши в майстерню, Мане не знайшов Олександра. Він почав його шукати і виявив, як той повісився в сусідній кімнаті. Тіло вже було холодне, а тонка мотузка сильно врізалася в шию. Це стало шоком для художника на все життя. Також ця історія стала темою для розповіді Бодлера “Мотузка”.

Мане довго не міг оговтатися від побаченого, він шукав собі нову майстерню для роботи. Але всюди його переслідував образ Олександра, який колись став натхненням для його портретів. Мане обійшов багато адрес, де можна було зняти приміщення. Одного разу він знайшов відповідне місце, але побачивши цвях у стіні, вибіг надвір. Йому скрізь чудилась шибениця. Як міг, цей веселий, пустотливий хлопчисько так вчинити з ним. Безумовно, цей сюжет увійшов в історію світового мистецтва. Картина знаходиться у Франції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)