Ходіння по водах – Олександр Іванов

Ходіння по водах   Олександр Іванов

Відому картину “Ходіння по водах” художник Іванов написав білилами у сполученні з аквареллю на папері коричневого кольори в 1850 році.

Майстер пензля вирішив проілюструвати епізод з Біблії, в якому апостол Петро з величезним подивом спостерігає, як по гладі води рухається Ісус. Перебуваючи в повному подиві, Петро благає свого Вчителя змилуватися над ним і дати можливість підійти ближче.

Спокійний і умиротворений Ісус велить апостолу наблизитися до нього. Петро покірно слухається, однак його лякає раптово розігрався вітер. Під вагою свого тіла Петро йде до дна, а Ісус допомагає йому вистояти і картає Петра за те, що в ньому мало віри, адже саме такі сумніви потягнули під воду.

Зображуючи сюжет картини, художник дуже гармонійно поєднує техніку виконання. Зображені на полотні фігури – це тільки легковоздушние силуети. Дуже різноманітне кольорове рішення полотна, однак перебору тонів немає. Одяг Ісуса, що розвивається на вітрі, а також піднімаються хвилі візуально надають картині ледве помітного руху, оживляють її. Є на полотні ще одна особлива деталь: не зафарбований епізод зліва утворює обриси човна, що накренилася.

Величезний вплив на апперцепцию зображеного на полотні надає гра світла, яка надає фрагменту яскравості, блиску і навіть якоїсь містики. Такі маленькі хитрощі манери виконання художника дають можливість глядачеві відчути незабутні емоції від споглядання такого пишноти. Цей шедевр мистецтва заспокоює людину, робить її духовно багатшими. При роботі над картиною художник використовував не тільки кольорову гаму, гру світла, він вклав у неї частинку своєї душі.

Володіє ця картина дивовижною властивістю: вона наповнює споглядальника дивовижного “біблійного ескізу” внутрішнім світлом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)