Хоровод у селі – Олексій Саврасов

Хоровод у селі   Олексій Саврасов

Саврасов – це один з великих художників 19 століття. Він залишив неоціненні роботи для нашої країни. Становлення його творчості припав на світанок пейзажного жанру в Росії. Першовідкривачам завжди важко. Один не вірний крок і про тебе назавжди забудуть, як діяча мистецтва. Картина написана Саврасовом в 1873-1874 році маслом на полотні. Стиль у живописі – реалізм. Жанр – жанрова живопис.

Але Саврасов, як і Шишкін змогли не тільки відобразити в своїй творчості любов до рідних мотивів, але і донести це до глядача. На сюжети їх полотен написано безліч віршів і прози. Ці художники оспівували красу російської природи і силу душі наших людей.

Полотна Саврасова відомі кожному в нашій країні. Картину “Граки прилетіли” ми знаємо ще з шкільного курсу літератури. Робота “Хоровод у селі” показує глядачеві просту сільську життя минулих століть. Молоді хлопці та дівчата проводили свій час, водячи хороводи, співали пісні, стрибали через багаття.

Літні люди сиділи і раділи на веселих хлопців, згадуючи свої молоді роки. Одяг російських людей була простою, але дуже красивою. Кожен сарафан жіночий або чоловічий каптан був вишитий візерунками ручної роботи. Всі вони були не схожі один на одного. Одяг була скромною, але дуже милою і яскравою. Дівчата плели вінки, а хлопці займалися різьбленням по дереву. Все в цьому житті було просто і романтично.

Саврасова переповнювала любов до російської культури і природи. Його полотна гріють душу і змушують сумувати про часи, пішли без вороття. У тих часах, де не було агресії, завести і злості. Саврасов вміло передавав настрій на своїх полотнах. Його приклади в живопису робили сюжет реалістичним.

Саврасов залишив нам свою творчість, щоб ми могли зрозуміти, як прекрасна була життя в російських селищах. Полотно знаходиться на зберіганні в Державній Третьяковській галереї. Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)