Храм Комакатадо і міст Адзумабаси – Утагава Хиросигэ

Храм Комакатадо і міст Адзумабаси   Утагава Хиросигэ

У гравюрі відкривається вид на річку Сумидагава від храму Комакатадо, вигнута покрівля якого і стіна, покрита білою штукатуркою, займають лівий нижній план гравюри. Комакатадо був побудований в середині XVII століття, в кінці того ж століття він згорів, але був відновлений в 1692 році. Храм присвячений бодхисаттве Каннон Босацу.

Головним божеством – хондзоном храму було зображення бодхісаттви Бато-Каннон з кінської головою. Воно вважалося заступником подорожніх і коней. Ймовірно, тому храм називали Комакатадо. Біля храму розташовувалося багато магазинів, що торгують лісом, що і показано в гравюрі праворуч. Храм оточували лавки, магазини, ресторани. На темному небі яскравою плямою виділяється червоний прапор, який належить парфумерного магазину “Бэния Хякусукэ”. Від храму відкривається вид на район Хондзе і міст Адзумабаси. В небі, вкритому хмарами, літає зозуля-хототогису.

У сучасників Хиросигэ вона викликала асоціації з відомим віршем про храмі Комакатадо і зозулю, яка написала гейша з кварталу Есивара, сумуючи про коханого. У первісному варіанті небо у гравюрі темно-синє, грозове з смужками дощу. У більш пізньої версії воно висветляется у горизонту, поступово переходячи в темну смугу бокаси. Змінюється і колір прямокутного картуша.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Храм Комакатадо і міст Адзумабаси – Утагава Хиросигэ.