Храм Покрови на Нерлі – Сергій Баулін

Храм Покрови на Нерлі   Сергій Баулін

Ще одним відомим російським художником є Баулін Сергій Олексійович. Багато вважаю його майстром саме архітектурного пейзажу. На багатьох своїх картинах автор дуже талановито зображає архітектурні стилі різних часів. До його дивним робіт належить церква Покрови, розташована на річці Нерль.

Цей храм займає не останнє місце серед святинь Росії. Невелика і скромна церква побудована і названа в честь свята Святої Покрови. Багатьох художників вона не залишила байдужими, і тепер красується на полотнах цих авторів.

Саме на полотні Сергія Бауліна церква Покрови показана поблизу, крупним планом. Нашому погляду видно найдрібніші деталі і подробиці. Придивившись, можна навіть розглянути красиве різьблення, якої прикрашено будівлю. Сама будівля має дуже цікаву форму, великий квадрат, з середини якого в небо прагне один купол.

Навіть не віриться, що в такі давні часи, можливо, було створити таку красу. Місце для побудови храму теж не може не дивувати. Вірячи історії, кажуть, що його вказав сам князь Боголюбський. Невисокий горбок посеред річки Нерль, а потім безкраї простори зелених лугів перехідних далеко в небо. Пагорб був насипаний спеціально, так як навесні річка розливається широкою повіддю.

На полотні “Храм Покрови на Нерлі” Сергій Баулін зобразив похмурий день. Вся його темрява показана в одному небі. Він темно-синього, навіть сірого кольору. Хмари тяжкі і густі закрили сонце. На цьому темному тлі, церква здається ще світліше і яскравіше, як промінчик світла в темряві. Так вона символізує святиню добра і світла. Автор хоче нам показати, що яка б не була погода, настрій храм завжди прийме і покаже все хороше і прекрасне в будь-якій ситуації. Головне, вірити в себе і ніколи не відступати з праведного шляху.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Храм Покрови на Нерлі – Сергій Баулін.