Храм Садзаэ Монастиря Гохя-куракан (П’ятисот Архатів) – Утагава Хиросигэ

Храм Садзаэ Монастиря Гохя куракан (Пятисот Архатів)   Утагава Хиросигэ

Храм Ракандзи належав Обаку-сю, одним із напрямків Дзен-буддизму, що прийшов з Китаю в XVII столітті. Він знаходився серед рисових полів між річками Татэгава і Онагигава, на сході району Хонд-зе. Всі споруди монастиря Гохякуракан були виконані в китайському стилі, а служба велася на китайській мові. У храмі Ракандзи перебували скульптури п’ятисот архатів, які прославили монастир в Едо і далеко за його межами.

Скульптури були виконані в реалістичній манері і справляли сильне враження на віруючих. Але ще більшою популярністю користувався храм Садзаидо, всередині його перебувала гвинтові сходи, тому його стали називати – “Спіральний” храм. Його і зобразив Хиросигэ в правій частині листа. Всередині храму були розташовані сто статуй бодхісатви Каннон. Обхід по спіральних сходах храму прирівнювався до паломництва по всьому храму Японії, присвяченим бодхисаттве Каннон. На висоті десяти метрів знаходилася обхідна галерея, з якої відкривався чудовий вид на місцевість Хондзе.

Колірні зміни пізнього листа торкнулися, в основному, фарбування дахів храмових будівель, вони стали темно-сірими. Жовтий картуш, характерний АЛЯ ранньої серії, змінився на триколірний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Храм Садзаэ Монастиря Гохя-куракан (П’ятисот Архатів) – Утагава Хиросигэ.