Хрещення Князя Володимира – Віктор Васнецов

Хрещення Князя Володимира   Віктор Васнецов

Серед робіт В. М. Васнецова, присвячених релігійній темі, хочу відзначити картину “Хрещення князя Володимира”. Перш ніж написати цю картину, автор багато часу вивчав рукописи, роботи літописця Нестора. Завдяки цьому, картина має велику історичну цінність, але вона не схожа на написання ікон, незважаючи на таку тематику. Відомо, що в основі картини – легенда “Повісті тимчасових років”.

У центрі картини – князь Володимир. Він сидить у купелі, прикрашений хрестом. Тут князь зображений з тими ж рисами, що і на картині “Хрещення Русі”. Він показаний таким, яким був у звичайному житті. Недарма художник вивчив масу джерел, перш ніж приступити до роботи. У нього коричнева борода і такого ж кольору волосся. Вони розпущені. Художник зобразив у Володимира особа правильної овальної форми, очі його дуже зосереджені, а брови нахмурені. Весь образ говорить про важливість прийнятого рішення, яке стало доленосним для всієї держави.

Придворні, які стоять поруч, тримають його розкішне, розшите золотом, вбрання. Лише воно говорить про його шляхетне, царське походження. Ця подія дуже масштабне, на картині зображені священики, які розташувалися ліворуч від князя. Його рать зображена праворуч. Над ними височить купол храму церкви з дуже красивими розписами і фресками. Ця тема була дуже близька художнику, тому він намагався у своїх роботах показати все до найдрібніших подробиць, щоб не спотворювати історію. З вікон, розташованих вгорі, ллється світло.

Взагалі, я вважаю, що ця картина досить світла, художник використовував багато білих відтінків, щоб підкреслити чисті помисли і важливість події. Особливо хочу відзначити, що художник показав різне ставлення всіх цих станів до подій. Священики виконують свої обов’язки, знати покірно дивиться на правителя, прихильно приймаючи його рішення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)