Хрещення Русі – Віктор Васнецов

Хрещення Русі   Віктор Васнецов

Крім робіт на билинную тематику, у Васнецова є ряд робіт, присвячених релігійній темі. В його творчості легенди, історичні теми займають велику частину. Однією з його робіт є фреска Володимирського собору, яка знаходиться в Києві.

В основі картини – осмислення введення християнства на Русі. У її центрі – Володимир Святославович. Саме при ньому відбулося це історичне і масштабна подія, яка вплинула на всю подальшу історію Русі. Чітко позначена урочистість моменту і серйозність всього, що відбувається. Його вбрання розшите золотом, руки підняті до неба. Весь його вигляд говорить про важливість прийнятого рішення, про рішучість, з якою він діє, адже він, на даний момент, вершить історію.

Навколо князя знаходяться представники релігії, вищого духовенства, прості парафіяни церкви. Всі вони одягнені в білі шати, як символ чистоти. На задньому плані картини ми бачимо хор і вірну рать. На тлі всіх високопоставлених осіб і духовенства видно фігури звичайних людей, які дуже контрастно виділяються із загальної маси. Вони чекають своєї черги в обряді хрещення. Згідно з переказами, люди занурюються у води Дніпра. Ми бачимо, що тут присутні представники різних поколінь: від дітей до людей похилого віку.

Зверху зображено біла хмара, а з нього на всіх присутніх ллється Божий світ. Він уособлює благословення присутнім. Художник навіть передбачив намалювати людей, жителів небес. Вони зображені більш розмито. Ці люди дивляться вниз на урочисту атмосферу і радіють з того, що ця подія на Русі все-таки відбулося. Хрещення Русі є одним з найважливіших подій в російській історії. Воно наклало відбиток на всю подальшу історію і з духовної сторони, і з боку прийняття державних рішень.

Ця картина зараз знаходиться в Москві, в Третьяковській галереї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)