Християнські мученики в Колізеї – Костянтин Флавицький

Християнські мученики в Колізеї   Костянтин Флавицький

Підсумком пенсіонерського періоду Флавіцкого стало грандіозне полотно “Християнські мученики в Колізеї” . Художник відтворив епізод з історії Римської імперії кінця I століття н. е. Розважальні видовища перемежовувалися у них публічними стратами перших християн, яких віддавали на розтерзання звірам. Флавицький вибрав момент, коли стражники відкривають двері на арену і християни повинні вийти з темниці на смерть.

Очевидна дидактичність завдання – продемонструвати моральну силу християнства – з’єднувалася з бажанням створити велике твір зразок “Останнього дня Помпеї” Брюллова. Все це зіграло фатальну для картини роль: у компонуванні персонажів з’явилися прямі цитати з Брюллова.

Неприродно яскравий колорит також видає свою вторинну подражательную природу. Невдача картини, привезеної з Риму і показаної на виставці 1863 року, була причиною того, що Флавицький не отримав звання академіка, а був визнаний лише почесним вільним спільником Академії.

З великим трудом художник домігся дозволу користуватися майстерні за умови, що він звільнить її за першою вимогою і почав писати свою головну роботу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Християнські мученики в Колізеї – Костянтин Флавицький.