Христос перед Первосвящеником – Ганс Гольбайн

Христос перед Первосвящеником   Ганс Гольбайн

“Страсті Господні в сірих тонах” вважаються одним з головних творів Ганса Гольбейна Старшого. Цикл отримав таку назву завдяки сірої монохромного колористичної гамі, виконаний в техніці гризайль, що імітує скульптуру. Це 12 картин про останніх епізодах земного життя Христа.

Суд Каяфи і Синедріону став одним із сюжетів Страсного циклу вже в перші століття християнства. Синедріон може бути представлений або трьома священиками, або Первосвящеником і Анною, або одним Первосвящеником. Ганс Гольбейн Старший зображує Христа змученим після побоїв та знущань. Ззаду стоїть чоловік з піднятою для удару палицею і з ненавистю дивиться на Ісуса.

Мета цього суду над Христом – відшукати законна підстава для його засудження на смерть після невдалої спроби знайти свідків “богохульства” Христа. Тут найкращим для них було б свідоцтво Іуди Іскаріота, але він розкаявся у зраді, зник і його не могли знайти.

Христос стоїть босий перед Первосвящеником, його оточують стражники. Він з пов’язаними хрест-навхрест руками, стражники з перехрещеними кілками і палицями, з допомогою яких Ісусу надягали на голову терновий вінець. Це алюзія на хрест Розп’яття.

Кайяфа завжди зображується в правій частині мальовничого простору цього сюжету – у відповідності з прийнятим символічним значенням правої і лівої сторін у християнських релігійних картинах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)