Христос св. Іоанна Хреста – Сальвадор Далі

Христос св. Іоанна Хреста   Сальвадор Далі

Назва картини походить від епізоду життя іспанського містика XVI століття, святого Іоанна, який в стані релігійного екстазу намалював розп’яття. Його олівцевий ескіз зроблений в тому ж незвичайному ракурсі, що й на картині Дали. Сам Далі так згадував про її народження: “Все почалося з космічного сну, який відвідав мене в 1951 році, коли майбутня картина мені приснилася в кольорі.

Колір мав структуру атома, і в його ядрі я побачив метафізичну силу, що об’єднує всю Всесвіт, – Христа! Завдяки батькові Бруно, ченцеві-кармеліту, мені пощастило побачити малюнок, зроблений самим святим Іоанном Хреста. Я розробив конструкцію з трикутника і кола і помістив Христа всередину трикутника”.

Для того щоб зобразити Христа, художник поставив натурника поверхом нижче і писав його, дивлячись крізь скляну підлогу. Дві невеликі фігури на передньому плані Дали запозичив у майстрів XVII століття, якими завжди захоплювався: фігура зліва взята з малюнка Дієго Веласкеса, а фігура праворуч – з картини Луїса ле Наїна. Пейзаж зображує затока поблизу Порт-Льигата, на батьківщині Дали.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Христос св. Іоанна Хреста – Сальвадор Далі.