Христос у терновому вінці – Пітер Рубенс

Христос у терновому вінці   Пітер Рубенс

Картина відноситься до раннього періоду творчості Рубенса. У ній представлений євангельський епізод, коли Христос після бичування і наруги був виведений напоказ народу для остаточного винесення йому вироку. Вказуючий жест Понтія Пілата, не визнав провини за Христом, ілюструє слова прокуратора: “Се Людина”.

Терновий вінець і багряніца – пародійні символи царської гідності, винайдені для Ісуса в знак издевательского шанування. Врівноважена композиція, бездоганне знання анатомії і скульптурна моделювання форм вказують на уважне вивчення художником пам’яток античного та ренесансного мистецтва.

Разом з тим, техніка малярства на дереві із застосуванням білого крейдяного грунту, гладка эмалевидная барвиста фактура і матеріальна відчутність в зображенні предметів, особливо металевого шолома з червонуватими рефлексами від багряниці на ньому, пов’язані з національними традиціями. Відсутність зовнішньої воздвиження у передачі фізичних і душевних мук Христа повідомляє його образу героїзм, підкреслюючи духовну стійкість і мужність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Христос у терновому вінці – Пітер Рубенс.