Христос в будинку Марфи і Марії – Дієго Веласкес

Христос в будинку Марфи і Марії   Дієго Веласкес

Великі фігури на передньому плані цього полотна, виконаного близько 1618 р., а також натюрморт на кухонному столі дуже характерні для стилю раннього Веласкеса; типовий для художника і вибраний сюжет. Незвично лише зміщення акценту картини, а саме – фігура Христа в кріслі, який проникливо розмовляє з Марією та іншою жінкою, уважно його слухають, – на задньому плані. Ця яскраво освітлена сцена, що відбивається в дзеркалі на темній кухонній стіні, здається далекою і схожою на сон, хоча обидві жінки уважно спостерігають за нею.

Вказівний палець старої як би звертає увагу глядача на цю сцену. Марфа, клопітка домашня господиня, напружено стежить за подіями. Похмуре вираз її обличчя, мабуть, викликано нашіптуванням баби, будячи в ній заздрість до сестри, яка на відміну від Марфи не позбавлена можливості слухати проповідь Христа. МАРФА. Марфа – сестра друзів Христа Марії Магдалини і Лазаря, звичайна домашня господиня.

В Євангелії від Луки описується, як вона радо приймала Христа в своєму будинку і клопоталася по господарству, подаючи на стіл, у той час як Марія слухала його промови. Коли Марфа дорікнула Христа, чому той не послав Марію допомагати їй, він відповів, що Марія вибрала кращу стежку. Марту завжди зображують або за роботою або в оточенні кухонного начиння або зі зв’язкою ключів. Вона, як і її сестра, старанно служила в євангелії Христової віри.

Одного разу Марфа, Марія і Лазар вирушили на плоту без їжі, але благополучно приземлився близько Марселя. У той час лютий дракон тероризував жителів Тараскона, але Марфа втихомирила звіра з допомогою святої води та хреста.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Христос в будинку Марфи і Марії – Дієго Веласкес.