Христос в будинку Марфи і Марії – Ян Вермеер

Христос в будинку Марфи і Марії   Ян Вермеер

Дійшли до нас релігійні полотна Вермеєра разюче відрізняються від жанрових робіт живописця. Історики мистецтва вважають, що картина “Христос в будинку Марфи і Марії” була першою замовний картиною Вермеєра. Вона написана в традиціях утрехтської школи, і деякі дослідники творчості майстра вважають її доказом того, що Вермеер якийсь час навчався живопису за межами рідного Делфта.

Крім “Христос в будинку Марфи і Марії” відомо ще два релігійних полотна Вермеєра – порівняно недавно виявлена “Свята Праксия” і “Алегорія Віри”, створена, швидше за все, на початку 1670-х років. Мабуть, обидві картини художник написав на замовлення і, отже, не був вільний у виборі сюжету.

Не можна назвати характерною для Вермееровского стилю і композицію цих робіт. Так, і в “Христі в будинку Марфи і Марії”, і в “Святий Праксии” фігури здаються “повислими” в якомусь невизначеному, умовному просторі, що дуже дивно для майстра жанрового живопису, яким був Вермеер.

Композиція “Алегорії Віри” більше відповідає його звичайної стилістиці, але перевантаженість цієї картини навмисними, неприродними і непотрібними подробицями віддаляє її від кращих робіт художника, де кожна деталь неотменима.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Христос в будинку Марфи і Марії – Ян Вермеер.