Христос в Еммаусі – Паоло Веронезе

Христос в Еммаусі   Паоло Веронезе

Згідно з Євангелієм від Луки, в перший раз воскреслий Ісус явився двом учням, що йшов в Еммаус. Очі ж їхні були стримані, і учні не впізнали Його. Коли вони прийшли в Еммаус, Ісус хотів піти, але учні просили Його залишитися і повечеряти з ними. Коли Ісус узяв хліб, благословив його, переломив і дав учням, у них відкрилися очі, і вони впізнали Його. І в той же момент Ісус став для них невидимим.

Картина “Христос в Еммаусі” – дуже характерне для творчості Веронезе твір. Епічне за розмірами, воно рясніє побутовими деталями, низводящими біблійний сюжет до побутописання барвистою життя венеціанців. Композиція і все зображене носять блискуче чарівність театральної сцени, створеної самим вмілим бутафором.

На терасі розкішного патриціанського будинку в оточень його господарів і двох своїх учнів сидить воскреслий Христос. На полотні, мабуть, відображений момент впізнавання Христа учнями. Ці головні персонажі оповідання явно виділені художником з оточення, на них зосереджено особливу увагу. Але це не заважає автору з увагою досвідченого побутописання розповісти нам і про прекрасну архітектуру будинку, і про тонкому келиху з вином, і про хліб, який збирається переломити Христос.

На першому плані грають дві чарівні дівчатка з собакою. Картина взагалі рясніє дітьми різного віку, від немовляти на руках у молодої жінки в червоному до хлопчика, майже юнака, що стояв за спиною у Христа. Портретні образи деяких присутніх на картині персонажів можна дізнатися і на інших творах митця. Мабуть, моделями автору стали добре знайомі люди. Так, в рисах обличчя стоїть жінки з дитиною можна вгадати красуню Нані, портрет якої також зберігається в Луврі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Христос в Еммаусі – Паоло Веронезе.