Хромоножка – Хусепе де Рібера

Хромоножка   Хусепе де Рібера

Іспанський живописець Хусепе де Рібера навчався у Ф. Рибальти у Валенсії в 1612, потім виїхав до Італії, де, ведучи полунищенский спосіб життя, подорожував по містах, вивчаючи і копіюючи твори великих італійців.

У 1616 художник переїхав в Неаполь і прожив там до кінця своїх днів, залишаючись придворним живописцем іспанської віце-королів. Мистецтво Рібери носить трагедійний характер.

Випробувавши вплив творчості Караваджо, художник зумів надати успадкованої від нього природності, матеріальності зображень воістину іспанський темперамент. Гранично драматизуючи зображуване, вдаючись до різких контрастів світла і тіні, він створював твори, в яких суворість реалізму втілювала перемогу волі і віри над фізичним стражданням. В середині 1630-х художні рішення Рібери стали більш врівноваженими, світлотінь більш м’якою, колірна гамма світліше.

В 1640-х майстер почав використовувати прийом, що поєднує принципи сюжетного і портретного образу. Найвідоміше твір в цьому ряду – картина “Хромоножка” написана з нещадним реалізмом. Однак образ хлопчика-каліки представлений, як в репрезентативному портреті, майже з урочистою монументальністю. Інші відомі твори: “Св. Інеса”. 1641. Картинна галерея, Дрезден; “Заручини св. Катерини”. 1642-1644. Музей Метрополітен, Нью-Йорк.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)