Хроніки Ено – Рогир ван дер Вейден

Хроніки Ено   Рогир ван дер Вейден

Ми не володіємо точними свідоцтва, що підтверджують роботу Рогира ван дер Вейдена в якості ілюстратора, проте одна з приписуваних йому мініатюр дійсно виконана в характерній для художника манері. Ця мініатюра прикрашає фронтиспісі історичного дослідження, яке носить назву “Хроніки Ено” .

По-іншому це називається твір “Хроніки прославлених володарів Геннегау”. На мініатюрі зображений Жан Воклен, вручає зроблений ним переклад “Хронік” Філіпу Доброму, герцога Бургундського. Роботу над своїм перекладом Воклен почав в 1446 році, тому ілюстрації до його манускрипту, по всій видимості, були зроблені трохи раніше чи трохи пізніше – в тому ж 1446 або 1447 році.

Деякі дослідники вважають, що мініатюра до “Хроніками Ено”, наведена вгорі, виконана рукою самого художника, інші схиляються до того, що її зробив вправний майстер-мініатюрист по малюнку Рогира. Є докази як на користь першої, так і на користь другої теорії.

Ми ж відзначимо, що ця мініатюра демонструє багато особливості, властиві станкового живопису Рогира, включаючи майстерно організований простір цієї крихітної “картинки” і граничну “характеризацию” присутніх на ній фігур.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Хроніки Ено – Рогир ван дер Вейден.