Художниця – Альфонс Муха

Художниця   Альфонс Муха

Чеський модерніст з австро-угорським корінням, Альфонс Муха представив глядачеві полотно “Художниця”. Це дуже яскраве і насичене позитивними емоціями твір живопису. Воно характеризує автора з боку справжнього естета і любителя не тільки пишних жінок, але також молоденьких дівчаток, як джерела натхнення. “Художниця” Мухи – робота відмінна від решти колекції автора. Нарівні з альфонсовскими дамами і плакатним зображенням яких, ця дівчинка вийшла досить мальовничій і не схожою на своїх зрілих “соратниць”.

Художник вклав у її юні очі зовсім дорослий погляд, серйозність і дитячу пихатість. Техніка письма в “Художниці” живе з розмахом і імпровізацією, вона змусила танцювати довгі штрихи і переплітатися безліч ліній по контуру. Легка палітра настільки прозора, що грає злий жарт з жирним маслом, візуально перетворюючи його в непокірну акварель. Незважаючи на любов Альфонса до літографії і плакатности, це полотно можна віднести до реалістичної живопису. Віртуозне володіння різними напрямками мистецтва і технікою письма видає справжнє майстерність чеського живописця.

У роботі повністю відсутня контурність і контраст, це додає невиразність окремих деталей і змащеного фону. Зате очі дівчинки, оливкового кольору, дуже звучни і гамою, і пронзительностью зіниці. Її пальці не по-дитячому довжини, трепетні і унікальні пластикою. Керамічна тарілка, над якою працює художниця, ще свіжа фарбою, і, бути може, не закінчена розписом. Відблиски на легкій одежі, таці і точечках очей оживляють картинку. Вони бігають слідом за кистю Мухи, залишаючи хаотичну брижі дальнього плану. Наявність волошкових відтінків і багато кольору барвінок “холодять” палітру. Однак умбра волосся і тепла зелень очей героїні насичують холодок теплом.

Композиція полотна така, що дівчина повністю заповнює простір, не залишаючи місця столу, за яким, може, вона розташувалася, і численним банках з фарбою, панелі і безлічі забруднених рушників. Тут є тільки Вона – майстриня, художниця і її виріб, пронизливий погляд та тонка кисть у талановитої руці. Різноманіття незавершених ліній і штрихів, відсутність прямих відрізків пронизує модерном реалізм роботи, видає напрям живопису, в якому працював Альфонс Муха, будучи одним з найяскравіших і впізнаваних модерністів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)