Хвиля – Адольф Бугеро

Хвиля   Адольф Бугеро

“Хвиля” – світле виклад оголеної натури. Картина написана в період розвитку інших поглядів на світ мистецтва – академізму, відповідаючи нарівні основним критеріям раціоналізму і чуттєвості самого автора. Це досконале закінчену полотно з участю двох персонажів – природи і молодої жінки.

Унікальний симбіоз неодушевленной “живий” стихії води і теплого тендітного тіла дівчини написаний холодними барвами. Властива Бугеро особливість малювання людської природи натурально і відверто наділило “Хвилю” фотографічною точністю. Його жінка з грайливою посмішкою і досконалими для природи людини пропорціями немов списана з натури.

Проте так воно могло і бути. Цікавий ракурс героїні. Немов окликнутая кимось, дівчина застигла біля смуги блакитного прибою, озирнувшись на частку секунд. Її увагу лише мить тому була прикута до гри стихії, а тіло распахнуто в передчутті холодної хвилі. Майстерність художника “приклеїло” не притаманну класичній школі живопису усмішку на губах жінки.

Заграючи з художником, вона заграє з іншим людством з покоління в покоління. Не дивлячись на талант Адольфа Бугеро писати людини, його стихія не менш талановита. Ця вода з перекинутої хвилею, берег з мокрим піском, набігаюча низка гребенів на горизонті – справжні. Полонить полотно мінімалізмом і чистотою фактури. Відсутність “зайвих” ангелів, аксесуарів, додаткових персонажів, стріл і полум’я, що було властиво бароковим сюжетів, спрощує сприйняття сюжету. Бугеро геніально грає зі світлом.

Полотно дарує ранкову прохолоду бризу в блакиті фарб і аквамарин. Холодно. Єдине “але” турбує погляд. Динаміка хвиль, порив вітру, густота синіх гребенів будить бажання розтріпати волосся жінки. Вони повинні були битися в повітряних потоках, як павутина, закриваючи обличчя, потрапляючи в очі. Але автор не наважився поєднати енергію вітру з каштановою копицею кучерявого волосся. Він збільшив її, тим самим “висмикнув” на мить героїню з напряму бризу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)