Хвора і лікар – Герард (Герріт) Доу

Хвора і лікар   Герард (Герріт) Доу

Герард Доу – голландський живописець, представник стилю бароко – навчався у свого батька, майстра вітражів, потім працював у Бартоломеуса Долендо і Пітера Клаувенхорна, після чого протягом трьох років навчався у Рембрандта. Доу писав портрет Рембрандта, а також портрети його батьків. Він працював в Амстердамі і Лейдені. В 1640-х він писав картини малого формату.

Твори Доу користувалися величезною популярністю у сучасників і аж до XIX століття забезпечували йому славу найбільшого майстра голландського побутового жанру. Доу виконував свої роботи в ретельній і кілька сухуватою манері. У його композиціях безліч деталей, предметів, що спонукає глядача розглядати їх, робить цікавими.

Іноді майстер надавав своїм творам деяку театральність, вносив до них ігрове початок, завдяки чому сюжет набував особливу емоційність і захопливість. Інші відомі твори: “Астроном”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Торговка сельдями”. Ок. 1670-1675. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Живописець у майстерні”. Картинна галерея, Дрезден; “Автопортрет”. Ок. 1645. Рейксмузеум, Амстердам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Хвора і лікар – Герард (Герріт) Доу.