Я і село – Марк Шагал

Я і село   Марк Шагал

Одне з найпоетичніших іносказань художника, відображення роздвоєності його свідомості. Назва картини придумав французький друг Шагала Блез Сандрар.

При всій наївно казкової умовності, разномасштабности тут проглядаються цілком певні лінії композиції і життєвої геометрії. Поділ на сектори за допомогою ліній, що перетинаються під різними кутами, свідчить про близькість до кубізму. Порушення перспективи, невідповідність розмірів – прийоми фовізму; створення забарвлення за допомогою природних кольорів – втілення импрессионистских тенденцій.

У центрі – голови художника і коні, об’єднані ледь видимої ниткою погляду. Вони – немов у єдиному колі, свого роду “колі сільського життя”. Дивна спільність між людиною і твариною підтримується протиставленням червоного і зеленого кольорів. Профіль людини справа з напівпрозорими очима, спрямованими вдалину – своєрідний автопортрет художника.

На задньому плані жінка – символ родючості – ніби тікає від селянина з косою, при цьому вона зображена вниз головою, що можна сприймати як передачу труднощів взаєморозуміння підлоги. За ними – село, в якій різнокольорові будиночки, деякі перевернуті, символізують рідний для Шагала Вітебськ. Внизу – дерево життя, і місяць затуляє сонце. Кожна з сценок на цій картині глибоко символічна і викликає численні асоціації. Це дозволяє уявити й осмислити всю незвичайну картину світу митця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)