Я, Пікассо Пабло Пікассо

Я, Пікассо Пабло Пікассо

Одна з найдорожчих картин світу, ціна якої була визначена на “Сотбіс” ще в далекому 1989 році при купівлі у приватну колекцію, і склала майже 48 млн. доларів, була написана ще в ранній період творчості. Яка іронія – молодий Пікассо, який жив у найбіднішому районі Парижа, відчайдушно потребував в засобах до існування, створював на полотні портрет самого себе, який згодом займе 11 місце в рейтингу найдорожчих картин!!!

Навіть самий неосвічений глядач відразу дізнається характерний стиль автопортрета – це імпресіонізм. В молоді роки Пікассо знаходився ще на стадії пошуку власної манери письма, і не дивно, що молодого і зухвалого спокушало творчість вільнодумців-імпресіоністів.

Портрет виконаний в яскравій палітрі, практично позбавлених півтонів. Мазки Пікассо впевнені і настільки широкі, що, здається, набувають обсяг. Колорит картини наділений чуттєвої експресією і майже відчутною енергетикою. Молодий Пікассо на ньому добре пізнаваний, що буде рідкістю в подальшому його портретному творчості, де простір розіб’ється на геометричні формули і фігури, як на портретах Дори Маар або Марії-Терези.

Автопортрет разом з іншими імпресіоністськими картинами Пікассо представив на виставці Воллара, і відразу був відзначений глядачами. Однак критики, визнаючи обдарованість юного Пабло, все ж закликали шукати свою дорогу в мистецтві, що живописець і зробив. Вже через півроку настане його “Блакитний період” творчості, який подарував світу чудові безсмертні шедеври.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)