Яблуні – Поль Гоген

Яблуні   Поль Гоген

Знаменитий французький постімпресіоніст Поль Гоген почав займатися живописом в 1870-х роках, і це захоплення прославили його на весь світ. Картина “Яблуні” відноситься до раннього періоду творчості художника, який пов’язаний з впливом імпресіоністів на стиль художника. Гоген познайомився з ними, брав участь у виставках, займався вивченням кольору і малюнка.

В його картинах помітно спрощення кольору, його незвичайна яскравість і насиченість. “Яблуні” – це картина, яка більше нагадує декоративне панно або гобелен. Яскраві відкриті емоційні кольору, досить статична композиція говорять про становлення художника в стилі постімпресіонізму.

Молоді яблуневі дерева розташовані на тлі широких полів французької провінції, на яких можна побачити працюючих людей. Це рання весна, молода трава ще не повністю заполонила поверхню землі, ще не всі розорані поля, яблуні з молодими листочками готуються до цвітіння. З темно-синього неба вітер розкидав білосніжні хмари. Яскраве сонце освітлює все навколо, створюючи контрастні поєднання світла і тіні. Цей радісний пейзаж, що говорить про пробудження життя, наповнена життєлюбством і оптимізмом.

Художник на початку свого творчого шляху тільки освоює мальовничі прийоми, тому колірні відтінки практично не використовуються, лише в зелені дерев можна побачити відтінки зеленого кольору. Картина написана ледве помітними дрібними мазками, вони немов мерехтять, створюючи легкість простору в картині. Незважаючи на деяку декоративність, картина виглядає дуже органічно. Картина “Яблуні” – це початок розвитку творчої живописної манери художника, який залишив після себе величезну спадщину в світовому мистецтві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)