Японка (Камілла Моне в японському вбранні) – Клод Моне

Японка (Камілла Моне в японському вбранні)   Клод Моне

Картина була написана живописцем виключно з комерційною метою і носить декоративний характер. Вона більше нагадує площинний малюнок.

Невигадливий Сюжет твору. Зображення не несе смислового навантаження. Це, швидше, поступка смакам публіки, яка на той час захоплювалася східним мистецтвом. У ролі японки виступила дружина Клода Моне – Камілла Донс. На голові в неї світлу перуку, поза дуже виразна, незважаючи на всю її статичність, і зорово врівноважується ретельно виписаними зображенням самурая на кімоно.

Шикарне вбрання, розшите золотом, написано художником настільки майстерно, що здається справжнім. Яскраво-червоний колір, традиційний для японського костюма, контрастує з білосніжним порцеляновим особою моделі і приковує до себе погляд глядача, але в той же час дещо ускладнює картину. На відміну від більшості інших робіт Моне, це полотно не настільки насичене світлом.

Віяла, якими прикрашена стіна, носять не тільки декоративний характер. Вони доповнюють образ, надаючи картині необхідний східний колорит. Зображені на них пливуть човники, жіночий профіль, птиці і пейзажі – типова японська символіка. Дівчина практично зливається з барвистими малюнками, хоча задній план кілька затінений і приглушене.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Японка (Камілла Моне в японському вбранні) – Клод Моне.