Ярмарок – Борис Кустодієв

Ярмарок   Борис Кустодієв

Ярмарок на Русі – це завжди свято для всіх сільських жителів. На ярмарках купували і продавали, спілкувалися, грали, веселилися. Такий ярмарок і зобразив на своїй картині Борис Кустодієв.

Художник не показав осіб учасників ярмарку: вони сприймаються одним цілим. В очах рябіє від імен святкових одягів: нарядні сукні жінок, яскраві хустки, нові личаки і каптани чоловіків.

На передньому плані Кустодієв зобразив двох літніх чоловіків, які щось люто сперечаються: може, про щось торгуються, може, обговорюють попередні ярмарки. Неподалік хлопчик, який жує цукор, і дівчинка, що тримає в руках нову ляльку. Дві жінки стоять біля прилавка і обговорюють товар, інші приміряють візерункові хустки.

В іншій частині картини покупці вибирають необхідні в господарстві речі: лопати, граблі, відра. Помітно, як жінка торгується з продавцем.

Молоді хлопці хочуть придбати який-небудь музичний інструмент. Найбільше приваблює їх губна гармоніка – вони відчувають її звучання.

Яскраві фарби, бурхлива діяльність – ярмарок кипить, веселиться, радиться, торгується, обговорює товари і останні новини.

На задньому плані картини Борис Кустодієв зобразив село. Вона виконана абсолютно в інших тонах – сірі будинки, сіре низьке небо. Після закінчення ярмаркового дня людям доведеться повернутися до повсякденного сірого життя і з нетерпінням чекати нової яскравої ярмарки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)