Ясон і Медея – Гюстав Моро

Ясон і Медея   Гюстав Моро

Французький живописець Гюстав Моро все своє життя писав картини на релігійні, міфологічні та алегоричні картини. Його твори мали велику популярність серед сучасників.

У 1865 році художник створює твір “Ясон і Медея”. В основі сюжету картини лежить популярний міф про Ясона і Медеї. Медея у давньогрецькій міфології була дочкою царя Колхіди, чарівницею, коханої ватажка аргонавтів Ясона. Ясон відправився на своєму легендарному кораблі “Арго” в незвідані землі Колхіди, щоб отримати великий скарб – золоте руно. Цар Колхіди піддавав його різним небезпечним випробуванням, але його дочка Медея, полюбивши Ясона, йому завжди допомагала. І з допомогою чарівного зілля, Ясон витримав усі випробування і викрав золоте руно. Після цього Медея зі своїм коханим відбула до нього на батьківщину. Але їх любовна історія закінчилася дуже трагічно. Ясон зрадив кохану, змінивши їй, після чого Медея жорстоко помстилася невірному чоловікові, убивши своїх синів від нього.

Гюстав Моро зобразив на картині початок цієї любовної історії, і нічого в ній не говорить про трагічній кінцівці. Ясонові був посланий знак згори – він побачив голуба, який сховався у нього на грудях, а летить за ним шуліка впав до ніг аргонавти. Ясон це тлумачив, як схвалення богами просити у мореплавців допомоги у чарівниці Медеї.

На картині ми бачимо Ясона, який скинув верх руку, що говорить про його рішучий намір досягти бажаної мети. В його ногах лежить повержений коршун. Закохано дивлячись на коханого, поруч з Ясоном варто Медея. Їх фігури практично оголені, що є характерним для творів у міфологічному жанрі.

Охристі, золотисто-жовті, пісочні і коричневі відтінки створюють теплий колорит картини. Художник майстерно пише ідеальні тіла героїв, які ніби ожили античні статуї виглядають дуже об’ємно.

Картина має велику кількість добре прописаних деталей, що вимагають тривалого розгляду. Полотно безперечно є одним із значних твори автора.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)