Явище ангела Саррі – Джованні Баттіста Тьєполо

Явище ангела Саррі   Джованні Баттіста Тьєполо

Це одна з фресок на біблійні теми, написаних Тъеполо в архієпископському палаці в Удіне. Сюжет “Явища ангела Саррі” – один з найвідоміших в Старому Завіті. Ангел є старою і досі безплідній дружині Авраама і обіцяє їй, що незабаром у неї буде дитина. Тьєполо зобразив на обличчі Сари здивування, радість і в той же час – недовіра. Майстер світла і кольору В манері Тьєполо монументальна декоративність удачнейшим чином поєднується з жвавістю і легкістю.

У своїх фресках він неповторним чином вмів створювати ефект “денного освітлення”, розташовуючи білі тони поруч з блідо-блакитними і сірими півтонами. До 1750-х років майстерність Тьєполо досягло небувалих висот. Колорит його став вишуканим і ніжним, придбав найтонші відтінки золотого, бежевий, блідо-сірого і лілового. З його фресок дивляться на смертний світ античні боги, герої і християнські святі, ширяють о пронизливою синяві небес. Дивно, але ці фігури виглядають абстрактними – вони напоєні подихом життя, здаються тілесними, відчутними.

Зло, ніжно-рожеве обличчя Венери і сповнений муки і благання погляд святої Агати Тьєполо умів зобразити з однаково пронизливої достовірністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Явище ангела Саррі – Джованні Баттіста Тьєполо.