Єдинороги – Гюстав Моро

Єдинороги   Гюстав Моро

Дуже часто джерелом натхнення Моро ставали твори середньовічного мистецтва. Художник вірив, що середньовічні символи можна використовувати для того, щоб одухотворити сучасний живопис.

Моро сотні разів копіював сюжети старих гобеленів, ілюстрацій з манускриптів, робив замальовки скульптур, металевих та ювелірних прикрас, які він знаходив не тільки в залах музеїв, але і в книгах і журналах. У 1882 році Музей клюні придбав знаменитий гобелен “Леді з єдинорогом”.

Моро був вражений цим шедевром фламандського мистецтва, і з тих пір на його картинах все частіше з’являвся єдиноріг – символ сили і чистоти. Картина “Єдинороги” так і не була закінчена. Вона стала кульмінаційною в розвитку цієї теми і однією з останніх спроб художника відродити середньовічні традиції. Він передав на цій картині сцену, “яка відбувається на чарівному острові, де живуть одні тільки жінки і єдинороги”.

Витончена ню змушує згадати про школи Фонтенбло, а контраст між одягненою й оголеною фігурами перегукується зі знаменитим полотном Тиціана “Любов земна і небесна”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)