Єгиптянка – Михайло Врубель

Єгиптянка   Михайло Врубель

Серйозними заняттями керамікою Врубель зобов’язаний зближенням з Абрамцевским художнім гуртком на початку 1890-х років. Хоча скульптурою він цікавився і раніше. Ніякого систематичного навчання мистецтву скульптури художник не отримав, ще живучи в Києві, на свій страх і ризик здійснив перші досліди в цьому роді. Його спіткала невдача – так, величезна голова Демона, виліплена Врубелем, розсипалася через неправильно підготовленою глини.

В Абрамцеві у Врубеля з’явилася можливість поповнити свої знання в цій області. Мешканці маєтки, захоплені ідеями універсального мистецтва, намірилися відродити мистецтво майоліки у власній керамічної майстерні.

Майолікою називаються керамічні вироби з випаленої кольорової глини, вкриті глазур’ю. Були запрошені майстри-професіонали, до роботи підключилися Врубель, В. Васнецов, Сєров та ін Успіхи Художника в новому ділі виявилися настільки вражаючі, що він незабаром очолив абрамцевскую керамічну майстерню, створивши в ній чимало прекрасних творів, таких, як “Єгиптянка”, початок 1890-х і “Весна”, 1899-1900 .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Єгиптянка – Михайло Врубель.