Єврей за молитвою – Марк Шагал

Єврей за молитвою   Марк Шагал

Незважаючи на складну смислове навантаження і незвичайне композиційне рішення, образ на полотні надзвичайно виразний. Літній єврей сидить і тримає в руках книгу, над якою він весь схилився, зігнуті і голова і плечі. Неприродний вигин шиї замикає фігуру єврея в коло, що став характерним центром для багатьох полотен художника.

Прекрасна картина, яку, за спогадами, Марк Шагал особливо любив. Він розповідав, що кілька років у Росії тримав під ліжком, щоб уберегти її в той тривожний і неспокійний час. Художник вважав це полотно шедевром; говорив, що він став близький до неї до величі Рембрандта.

Під час життя у Франції бував періоди, коли Крокував відчайдушно потребував грошей, і він був змушений продати цю картину. Але перед продажем він зробив з неї копію. Потім продав і копію і зробив ще одну, і її теж продав. Крокував називав їх “варіантами”. Вони майже не мали відмінностей одне від одного, хіба що трохи різнилися розмірами. Крім того, перша була намальована на картоні, а наступні – на полотні.

Євреї були традиційним сюжетом у живопису художника, самого єврея за національністю. Тільки під впливом 3 дружини – Вави – Крокував перестав удавати рабинів на своїх картинах і навіть став сам цуратися єврейства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Єврей за молитвою – Марк Шагал.